Работнички ќе има тестови со Борец и со Тиквеш пред да замине на подготовки во Анталија

Македонскиот прволигаш Работнички ќе одигра два тест натпревари во Македонија пред да замине на подготовки во Анталија на 27.јануари. „Романтичарите“ на 18.јануари ќе тестираат против прволигашот Борец, а седум дена подоцна составот на Ратко Достаниќ ќе одигра пријателски натпревар против Тиквеш.

Работнички стартуваше со работа во последните денови од 2019 година, а тренерот Ратко Достаниќ продолжува со реализација на планот за подготовки и во првата декада од јануари. Во Анталија тимот ќе престојува од 27.јануари до 7.февруари и ќе одигра неколку подготвителни натпревари.     

Промовирај се

Пополнете ја оваа форма за пријава во која доброволно внесените податоци ќе ви помогнат да се претставите и да бидете препознаени од квалитетен клуб.
Триумф за Борец против десеткуваниот Вардар
08.08.2020
Борец го совлада Вардар со 0-1 во премиерниот меч од новата сезона 2020/21 во Првата фудбалска лига. Никола Радовиќ беше стрелец на победничкиот гол за велешани уште во втората минута од натпреварот. Тој одлично се снајде во протовнилкиот шеснаесетник откако доби длабинска топка од Фернандо, излезе сам пред Филип Илиќ и успеа да ја затресе мрежата.
Види детали