Силекс на тест против ЦСКА Москва на подготовките во Анталија

Во рамките на своите подготовки за пролетниот дел од сезоната кои од 20. јануари до 3. февруари ќе се реализираат во Анталија, Турција, кратовски Силекс договори пријателски натпревар со еден од најславните руски клубови ЦСКА Москва.

Пријателскиот дуел со Русите ќе се игра на 25. јануари, а Силекс во Анталија ќе одигра уште најмалку три тест дуели.

Пред заминувањето за Анталија планирано е одигрување пријателски натпревар на 18. јануари со домашна екипа која дополнително ќе биде одредена.

Како што е познато, клубот по крајот на есенскиот дел го напуштија Дарко Додев, кој се пресели во Брегалница, како и Андреја Ефремов, Чаволи и Стефан Коцев.

Промовирај се

Пополнете ја оваа форма за пријава во која доброволно внесените податоци ќе ви помогнат да се претставите и да бидете препознаени од квалитетен клуб.
Антонио Павиќ - ново име во Шкендија
02.08.2020
Шкендија успешно финализираше уште еден трансфер, потпишувајќи договор со хрватскиот интернационалец Антонио Павиќ. Овој 25-годишен фудбалер настапува како лев бек, а во Шкендија пристигна од редовите на Железничар, откако претходно настапуваше и за Копер и за Осијек.
Види детали