Младата репрезентација убедлива на пријателскиот натпревар со Работнички (4-0)

Младата репрезентација на Македонија за фудбалери до 20 години предводена од Благоја Милевски со убедлива победа од 4-0 (1-0) против Работнички го заокружи декемврискиот подготвителен собир во Охрид.

Стрелци на головите за Македонија беа Сефер Емини во првото полувреме, односно Емир Скендери, Марио Илиевски и Јован Манев во второто полувреме.

Селекторот Благоја Милевски шанса им даде на сите фудбалери и скои беа дел од подготвителниот камп во Охрид.

ПРИЈАТЕЛСКИ НАТПРЕВАР
МАКЕДОНИЈА (У-20) - РАБОТНИЧКИ 4-0 (1-0)

СРЦ „Билјанини извори“ во Охрид.

МАКЕДОНИЈА (У-20): Денковски, Велковски, Младеновски, Јахја, Воша, Тошевски, Махарем, Бериша, Димоски, Емини, Илиевски. Уште играа: Манев, Трајкоски, Османоски, Скендери, Наумчески, Ивановски

РАБОТНИЧКИ: Николоски, Пановски, Спасовски, Андовски, Кордоба, Ацковски, Јевтоски, Лазаров, Редев, Андрески, Фазлиу. Уште играа: Герасимовски, Мелов, Масевски, Јовановски, Чурлинов, Ајдини, Додевски, Станковски, Костовски, Дишлиески, Имери

Промовирај се

Пополнете ја оваа форма за пријава во која доброволно внесените податоци ќе ви помогнат да се претставите и да бидете препознаени од квалитетен клуб.
Ковид-19 и натаму во македонскиот фудбал: Дури 13 фудбалери позитивни, откажани баражите за пополнување на ВМФЛ-Запад
06.07.2020
​Натпреварувачката комисија во Фудбалската федерација на Македонија донесе одлука за откажување на бараж натпреварите за пополнување на Втора МФЛ - Запад.
Види детали