И Ибиши од Вардар, поради повреда, отпадна за тестот на младата репрезентација со Работнички

Младата репрезентација на Македонија под водство на селекторот, Благоја Милевски во моментов во Охрид го одржува тренинг-кампот за фудбалери до 20 години од домашниот шампионат.

Од првично повиканите фудбалери, селекторот Милевски поради повреда ги ослободи фудбалерите на Вардар, Али Адем и Бојан Колевски, а дополнително, исто така поради повреда не може да смета ниту на Џемал Ибиши од Вардар. На фудбалерите кои до сабота, 14. декември ќе се подготвуваат и ќе одиграат тренинг натпревар против Работнички на „Билјанини Извори“ денеска им се приклучи фудбалерот на Тиквеш, Марио Илиевски.

Пријателскиот натпревар меѓу селекцијата до 20 години и Работнички се игра в сабота од 13 часот на СРЦ „Билјанини извори“ во Охрид.

Промовирај се

Пополнете ја оваа форма за пријава во која доброволно внесените податоци ќе ви помогнат да се претставите и да бидете препознаени од квалитетен клуб.
Официјално: Првата лига ќе заврши со плеј-оф и плеј-аут, ПМФЛ следната сезона со 12 екипи
29.05.2020
​Согласно очекуваното, Управниот одбор на ФФМ денеска и официјално донесе одлука за продолжување на сезоната во ПМФЛ согласно форматот за кој се изјаснаа мнозинството прволигаши, со плеј-оф и плеј-аут, без испаѓање.
Види детали