Младата репрезентација на тест дуел со Работнички во Охрид

Младата репрезентација на Македонија на 14. декември на стадионот на СРЦ „Билјанини извори“ во Охрид ќе одигра пријателски натпревар со прволигашот Работнички.

Селекторот на младата селекција, Благоја Милевски се одлучи крајот на есенскиот дел од сезоната да ги заокружи со тест дуел главно за фудбалери кои настапуваат на домашната фудбалска сцена, а се потенцијал за место во националниот тим.

Натпреварот на СРЦ „Билјанини извори“ ќе се одигра на 14. декември со почеток од 13 часот. Подготовките на репрезентацијата ќе се реализираат во Охрид, почнувајќи од 10. декември кога е закажан првиот собир на Благоја Милевски.

Промовирај се

Пополнете ја оваа форма за пријава во која доброволно внесените податоци ќе ви помогнат да се претставите и да бидете препознаени од квалитетен клуб.
Триумф за Борец против десеткуваниот Вардар
08.08.2020
Борец го совлада Вардар со 0-1 во премиерниот меч од новата сезона 2020/21 во Првата фудбалска лига. Никола Радовиќ беше стрелец на победничкиот гол за велешани уште во втората минута од натпреварот. Тој одлично се снајде во протовнилкиот шеснаесетник откако доби длабинска топка од Фернандо, излезе сам пред Филип Илиќ и успеа да ја затресе мрежата.
Види детали