Аврамовски: Доброто второ полувреме дава мотив за триумф против Израел во Скопје

И фудбалерот од средниот ред на Вардар, Даниел Аврамовски е дел од играчите кои дебитираа во сениорскиот национален дрес на мечот против Австрија.

Аврамовски по дуелот на „Ернст Хапел“ нагласи дека квалитетно одиграното второ полувреме треба да биде еден вид повик за македонските навивачи да присуствуваат на натпреварот во Скопје против Израел и да дадат поддршка со триумф да се завршат овие квалификации.

„Среќен сум поради дебито во националниот тим. Во второто полувреме имавме добар ритам иако  губевме со 2-0. Но создадовме неколку одлични шанси, на крајот постигнавме и погодок. Не очекува последниот меч со Израел на кој ќе се потрудиме да оствариме победа и да ги израдуваме навивачите. Би сакале да дојдат во голем број и да не бодрат“ - порача Аврамовски од Виена.

Промовирај се

Пополнете ја оваа форма за пријава во која доброволно внесените податоци ќе ви помогнат да се претставите и да бидете препознаени од квалитетен клуб.
Работнички не отпатува на подготовки во Охрид поради позитивен случај на коронавирус
12.07.2020
ФК Работнички не отпатува на подготовки во Охрид откако се појави фудбалер со позитивен тест на коронавирус, објави клубот на официјалниот сајт.
Види детали