Шкендија предвреме ја прекина соработката со Фелипе

Шкендија и Бразилецот Хуан Фелипе, по само три месеци заедничка соработка, се одлучија со взаемен договор да ја прекинат соработката.

Шампионот на Македонија и официјално информира дека е одлучено да му се заблагодарат на Фелипе на досегашната соработка па предвреме го прекинуваат заедничкиот договор.

„Во интерес на двете страни одлучено е на заеднички состанок дека е момент да се прекине меѓусебниот договор. Шкендија му благодари на Хуан Фелипе за доприносот во црвено-црниот дрес во овој период, посакувајќи му многу успех во иднина“ - се вели меѓу другото во соопштението од ФК Шкендија.

Промовирај се

Пополнете ја оваа форма за пријава во која доброволно внесените податоци ќе ви помогнат да се претставите и да бидете препознаени од квалитетен клуб.
Официјално: Првата лига ќе заврши со плеј-оф и плеј-аут, ПМФЛ следната сезона со 12 екипи
29.05.2020
​Согласно очекуваното, Управниот одбор на ФФМ денеска и официјално донесе одлука за продолжување на сезоната во ПМФЛ согласно форматот за кој се изјаснаа мнозинството прволигаши, со плеј-оф и плеј-аут, без испаѓање.
Види детали