Бабунски со нов гол за Омија (видео)

Давид Бабунскиу и Омија направија уште еден значаен чекор напред кон влез во првата лига на Јапонија откако попладнево славеа над Фукуока со убедливи 3-0. Печат на натпреварот стави токму поранешниот македонски репрезентативец, кој со прецизен волеј удар во финишот го постигна третиот гол за својата екипа.

Екипата на Омија на три кола до крајот се наоѓа на второто место на второлигашката табела, пласман што носи влез во елитата. Тимот на Бабунски има 72 бода, два повеќе од третопласираната Јокохама.
 

Промовирај се

Пополнете ја оваа форма за пријава во која доброволно внесените податоци ќе ви помогнат да се претставите и да бидете препознаени од квалитетен клуб.
Официјално: Првата лига ќе заврши со плеј-оф и плеј-аут, ПМФЛ следната сезона со 12 екипи
29.05.2020
​Согласно очекуваното, Управниот одбор на ФФМ денеска и официјално донесе одлука за продолжување на сезоната во ПМФЛ согласно форматот за кој се изјаснаа мнозинството прволигаши, со плеј-оф и плеј-аут, без испаѓање.
Види детали