МАКФУДБАЛ - ИГРАЧ НА 13.КОЛО: АРМЕНД АЛИМИ (ШКЕНДИЈА)

Шкендија конечно заличи на тим што ја брани шампионската титула, го совлада Борец со 4-0, а тренерот Ернест Ѓока може да биде среќен што „моторот“ Арменд Алими повторно е во форма. Кога тој е на посакувано ниво, и Шкендија игра одлично по негови ноти. 

Алими блескаше против Борец, постигна хет - трик, прв во кариерата во дресот на Шкендија и заслужено го добива признанието за најдобар играч на 13.коло во Првата лига во изборот на МАКФУДБАЛ.    

Шкендија со триумфот се искачи на третата позиција на табелата, но се уште има голема негатива во однос на лидерот Вардар. 

Промовирај се

Пополнете ја оваа форма за пријава во која доброволно внесените податоци ќе ви помогнат да се претставите и да бидете препознаени од квалитетен клуб.
Официјално: Првата лига ќе заврши со плеј-оф и плеј-аут, ПМФЛ следната сезона со 12 екипи
29.05.2020
​Согласно очекуваното, Управниот одбор на ФФМ денеска и официјално донесе одлука за продолжување на сезоната во ПМФЛ согласно форматот за кој се изјаснаа мнозинството прволигаши, со плеј-оф и плеј-аут, без испаѓање.
Види детали