Пораз и од Украина за футсал тимот

Футсал репрезентацијата на Македонија го загуби и третиот натпревар на квалификацискиот турнир. Нашиот национален тим загуби од Украина со 5-1. Противникот веќе по првото полувреме обезбеди предност од четири гола.

Микитјук беше стрелец на два гола, а за Украина погодија и Разуванов и Звариш. Во второто полувреме Македонија го постигна единствениот гол преку капитенот Левески во 34.минута. До крајот и Малишко стрелаше за Украинците поставувајќи го конечниот епилог на мечот. 

Претходно Македонија загуби и од Словенија (6-1) и од Косово (7-5).

Промовирај се

Пополнете ја оваа форма за пријава во која доброволно внесените податоци ќе ви помогнат да се претставите и да бидете препознаени од квалитетен клуб.
Ренова: Ние не сакавме да играме, ризикот е преголем...
26.05.2020
Челниците на Ренова преку соопштение ја критикуваа одлуката за продолжение на фудбалската сезона во Македонија, потенцирајќи дека непотребно се ризикува со здравјето на фудбалерите. Обраќањето до јавноста на поранешниот македонски првaк го пренесуваме во целост:
Види детали