Муслиу стрелец за триумф на Мол Фехервар

Македонскиот репрезентативец Висар Муслиу постигна победнички гол за Мол Види во 8. коло од најсилниот шампионат на Унгарија.

Мол Види пред своите навивачи триумфираше со 2-1 против Дебрецин благодарение на погодокот на Муслиу во 66. минута од средбата. Претходно домашните со голот на Ковач во 9. минута, а Адениџи израмни за гостите во 29. минута.

Муслиу како и вториот македонски репрезентативец во редовите на Мол Види, Бобан Николов, го одиграа целиот натпревар за домашните.

Промовирај се

Пополнете ја оваа форма за пријава во која доброволно внесените податоци ќе ви помогнат да се претставите и да бидете препознаени од квалитетен клуб.
Ренова: Ние не сакавме да играме, ризикот е преголем...
26.05.2020
Челниците на Ренова преку соопштение ја критикуваа одлуката за продолжение на фудбалската сезона во Македонија, потенцирајќи дека непотребно се ризикува со здравјето на фудбалерите. Обраќањето до јавноста на поранешниот македонски првaк го пренесуваме во целост:
Види детали