Алиоски стрелец за Лидс, но не успеа да му помогне да се спаси од пораз

Македонскиот репрезентативец Езгијан Алиоски повторно стрелец за Лидс во англиската чемпионшиплига.

На гостувањето против Милвол во 11. коло, Лидс  загуби со 2-1. Домашните имаа предност и од 2-0, а Алиоски од непосредна близина погоди во 46. минута на асистенција на Харисон единствено за ублажување на поразот...
Standings provided by Sofascore LiveScore

Промовирај се

Пополнете ја оваа форма за пријава во која доброволно внесените податоци ќе ви помогнат да се претставите и да бидете препознаени од квалитетен клуб.
Бенјамин Демир - „моторот“ на Македонија ЃП, тајното оружје во новата сезона! (ВИДЕО)
22.10.2019
Без сомнение, 23-годишниот крилен офанзивец Бенјамин Демир со игрите сезонава веќе сериозно се наметна и како една од централните фигури на домашната прволигашка сцена. Поранешниот младински репрезентативец е еден од носителите на играта на Македонија ЃП која со максимално високи амбиции го минува актуелниот шампионат...
Види детали