ВИДЕО: Дориев го постигна голот на колото во Првата лига...

Академија Пандев повторно се врати на победите во Првата македонска фудбалска лига, триумфирајќи со 2-0 во 9. коло на дуелот против Силекс.

Победата на струмичани ја најави репрезентативецот Љупче Дориев со извонредниот погодок во 38. минута, најубавиот во оваа рунда натпревари во македонскиот фудбал во која имаше вкупно 8 гола на пет меча...

Академија Пандев триумфот над Силекс го заокружи со голот од пенал на Ѓорѓи Стоилов во 70. минута...

Промовирај се

Пополнете ја оваа форма за пријава во која доброволно внесените податоци ќе ви помогнат да се претставите и да бидете препознаени од квалитетен клуб.
Ренова: Ние не сакавме да играме, ризикот е преголем...
26.05.2020
Челниците на Ренова преку соопштение ја критикуваа одлуката за продолжение на фудбалската сезона во Македонија, потенцирајќи дека непотребно се ризикува со здравјето на фудбалерите. Обраќањето до јавноста на поранешниот македонски првaк го пренесуваме во целост:
Види детали