Трапановски донесе победа за Подбрезова

Младинскиот репрезентативец Кристијан Трапановски донесе победа за словачкиот второлигаш Подбрезова.

Поранешниот офанзивец на Академија Пандев во 12. коло од Втората лига во Словачка го постигна единствениот гол во триумфот против Шаморин. Македонскиот фудбалер стрелаше во 70. минута од средбата за три бода на „црно-белите“ од Подбрезова.

Ова е втор гол на Трапановски сезонава, кој во Подбрезова се пресели од редовите на Славија Прага. Како позајмен фудбалер настапуваше и за Татран и Викторија Жижков.

Промовирај се

Пополнете ја оваа форма за пријава во која доброволно внесените податоци ќе ви помогнат да се претставите и да бидете препознаени од квалитетен клуб.
Ренова: Ние не сакавме да играме, ризикот е преголем...
26.05.2020
Челниците на Ренова преку соопштение ја критикуваа одлуката за продолжение на фудбалската сезона во Македонија, потенцирајќи дека непотребно се ризикува со здравјето на фудбалерите. Обраќањето до јавноста на поранешниот македонски првaк го пренесуваме во целост:
Види детали