Тричковски повторно стрела: И шести гол сезонава во Кипар... (ВИДЕО)

Македонскиот репрезентативец Иван Тричковски продолжува со одличните партии во кипарскиот шампионат. Тричковски повторно беше стрелец за својата АЕК Ларнака во победата од 5-1 над Ахнас во кој настапуваат тројца македонски фудбалери (Богатинов, Костовски и Марковски).

Популарниот Тричко беше стрелец на вториот гол за својот тим во судиското надополнување во првиот дел од мечот. Ова за него е шести гол во петтиот натпревар сезонава со што е најдобар стрелец во кипарскиот шампионат.

Промовирај се

Пополнете ја оваа форма за пријава во која доброволно внесените податоци ќе ви помогнат да се претставите и да бидете препознаени од квалитетен клуб.
Ренова: Ние не сакавме да играме, ризикот е преголем...
26.05.2020
Челниците на Ренова преку соопштение ја критикуваа одлуката за продолжение на фудбалската сезона во Македонија, потенцирајќи дека непотребно се ризикува со здравјето на фудбалерите. Обраќањето до јавноста на поранешниот македонски првaк го пренесуваме во целост:
Види детали