Алиоски погодува кога е најважно за Лидс

Лидс го слави Езгијан Алиоски откако македонскиот репрезентативец успеа да го отвори резултатот на дербито против ВБА, носејќи му водство на својот тим од 1-0 на дуелот на „Иланд Роуд“.

Избраниците на Марсело Биелса долго време се обидуваа да го скршат отпорот на гостинскиот состав, за пред крајот на полувремето тоа да му појде од рака на Алиоски, кој успеа да го најде патот до мрежата на ВБА.
 

Промовирај се

Пополнете ја оваа форма за пријава во која доброволно внесените податоци ќе ви помогнат да се претставите и да бидете препознаени од квалитетен клуб.
Андрески: Работнички да тргне напред уште од Чаир
22.10.2019
Работнички утре (14.30 часот) ќе му гостува на Шкупи во Чаир, а новиот тренер Марјан Андрески ќе го има дебито како шеф на стручниот штаб. По поразот од Струга Трим Лум, Александар Влахо понуди оставка која беше прифатена од раководството, а промената на клупата треба да претставува еден вид шок-терапија за фудбалерите.
Види детали