Алиоски погодува кога е најважно за Лидс

Лидс го слави Езгијан Алиоски откако македонскиот репрезентативец успеа да го отвори резултатот на дербито против ВБА, носејќи му водство на својот тим од 1-0 на дуелот на „Иланд Роуд“.

Избраниците на Марсело Биелса долго време се обидуваа да го скршат отпорот на гостинскиот состав, за пред крајот на полувремето тоа да му појде од рака на Алиоски, кој успеа да го најде патот до мрежата на ВБА.
 

Промовирај се

Пополнете ја оваа форма за пријава во која доброволно внесените податоци ќе ви помогнат да се претставите и да бидете препознаени од квалитетен клуб.
Ренова: Ние не сакавме да играме, ризикот е преголем...
26.05.2020
Челниците на Ренова преку соопштение ја критикуваа одлуката за продолжение на фудбалската сезона во Македонија, потенцирајќи дека непотребно се ризикува со здравјето на фудбалерите. Обраќањето до јавноста на поранешниот македонски првaк го пренесуваме во целост:
Види детали