УО на ФФМ ги утврди пропозициите за неколку домашни натпреварувања

Фудбалската федерација на Македонија на денешната седница ги утврди пропозициите за футсал натпреварувањата и женскиот куп на Македонија.

–  У.О. на ФФМ ги донесе Пропозициите за натпреварување во Втора футсал лига за натпреварувачката сезона 2019/2020;

– У.О. на ФФМ ги донесе Пропозициите за натпреварување во Куп на Македонија во футсал за натпреварувачката сезона 2019/2020;

–  У.О. на ФФМ ги потврди пропозициите за натпреварување во Прва футсал лига за натпреварувачката сезона 2019/2020;

–  У.О. на ФФМ ги потврди пропозициите за натпреварување во Куп на Македонија во женска конкуренција за натпреварувачката сезона 2019/2020;

–  У.О. на ФФМ на барање на медицинскиот тим во А македонската репрезентација донесе одлука за набавка и обезбедување на медицинска опрема (GAME READY – апарат за комресиона крио терапија, NORMATEC – апарат за лимфна дренажа, COPEX – апарат за електро терапија, како дополнување на апаратурата за физикална терапија која веќе репрезентацијата ја има на користење, додатоци за GAME READY за побрза и поквалитетна рехабилитација)

Промовирај се

Пополнете ја оваа форма за пријава во која доброволно внесените податоци ќе ви помогнат да се претставите и да бидете препознаени од квалитетен клуб.
Андрески: Работнички да тргне напред уште од Чаир
22.10.2019
Работнички утре (14.30 часот) ќе му гостува на Шкупи во Чаир, а новиот тренер Марјан Андрески ќе го има дебито како шеф на стручниот штаб. По поразот од Струга Трим Лум, Александар Влахо понуди оставка која беше прифатена од раководството, а промената на клупата треба да претставува еден вид шок-терапија за фудбалерите.
Види детали