Велковски се повреди по само 15 минути игра, принудно заменет на дербито со Хајдук

Македонскиот репрезентативец Дарко Велковски не може никако да стави точка на повредите кои го пратат по пристигнувањето во дресот на хрватска Ријека.

Велковски предвреме мораше да го заврши и дерби натпреварот на неговата Ријека против сплитски Хајдук во хрватскиот шампионат откако во 17. минута заработи нова повреда на бутниот мускул.

Од Ријека информираа дека македонскиот фудбалер никако не можел да го продолжи дуелот, поради што во 20. минута беше принудно заменет. Се очекуваат детални лекарски прегледи по што ќе биде познато околу тежината на повредата и временскиот период на отсуство од фудбалските терени.

Промовирај се

Пополнете ја оваа форма за пријава во која доброволно внесените податоци ќе ви помогнат да се претставите и да бидете препознаени од квалитетен клуб.
„Тајмлес 2010“ и Горан Пандев: Шампионски прстен од Интер за Гранде Мачедоне (ФОТО)
25.05.2020
Најдобриот македонски фудбалер вечно ќе се сеќава на 2010, но ќе има шампионски прстен кој ќе го носи за спомен. Интер му подари шампионски прстен на Горан Пандев за фантастичниот успех што клубот го направи пред една деценија, кога го освои пехарот во Лигата на шампионите, но и трофеите во Серија А и во Купот на Италија.
Види детали