ВИДЕО: Прекрасен гол на Демир, „лавовите“ со пресврт победа над Борец

Македонија ЃП дојде до триумф од 3-1 против Борец во 5. коло од Првата македонска фудбалска лига.

„Лавовите“ до триумфот стигнаа со пресврт, откако гостите поведоа со голот на хрватскиот интернационалец Никола Прелчец уште во 4. минута од средбата...

Сепак, Фернандо Карваљо во 39. минута и Дејан Блажевски во 73. минута од пенал донесоа до пресврт предност од 2-1.А, потегот на мечот за Бенјамин Демир кој во третата минута од судиското продолжение со вистинска мајсторија и прекрасен погодок заокружи на 3-1.

Промовирај се

Пополнете ја оваа форма за пријава во која доброволно внесените податоци ќе ви помогнат да се претставите и да бидете препознаени од квалитетен клуб.
„Тајмлес 2010“ и Горан Пандев: Шампионски прстен од Интер за Гранде Мачедоне (ФОТО)
25.05.2020
Најдобриот македонски фудбалер вечно ќе се сеќава на 2010, но ќе има шампионски прстен кој ќе го носи за спомен. Интер му подари шампионски прстен на Горан Пандев за фантастичниот успех што клубот го направи пред една деценија, кога го освои пехарот во Лигата на шампионите, но и трофеите во Серија А и во Купот на Италија.
Види детали