Македонија ЃП дојде до триумф од 3-1 против Борец во 5. коло од Првата македонска фудбалска лига.

„Лавовите“ до триумфот стигнаа со пресврт, откако гостите поведоа со голот на хрватскиот интернационалец Никола Прелчец уште во 4. минута од средбата...

Сепак, Фернандо Карваљо во 39. минута и Дејан Блажевски во 73. минута од пенал донесоа до пресврт предност од 2-1.

А, потегот на мечот за Бенјамин Демир кој во третата минута од судиското продолжение со вистинска мајсторија и прекрасен погодок заокружи на 3-1.

Промовирај се

Пополнете ја оваа форма за пријава во која доброволно внесените податоци ќе ви помогнат да се претставите и да бидете препознаени од квалитетен клуб.
Андрески: Работнички да тргне напред уште од Чаир
22.10.2019
Работнички утре (14.30 часот) ќе му гостува на Шкупи во Чаир, а новиот тренер Марјан Андрески ќе го има дебито како шеф на стручниот штаб. По поразот од Струга Трим Лум, Александар Влахо понуди оставка која беше прифатена од раководството, а промената на клупата треба да претставува еден вид шок-терапија за фудбалерите.