ВИДЕО: Вардар се разигра - Бразилецот Реис Жуниор и Најдовски за три бода од мечот со Струга ТЛ

Фудбалерите на Вардар во најубедливото свое издание сезонава славеа убедливо со 3-0 против Струга ТЛ во 5. коло од ПМФЛ.

Сите три погодоци беа во второто полувреме. Отпорот на стружани беше скршен благодарение на „самбата“ на Бразилецот Реис Жуниор кој со два гола донесе предност од 2-0, а по проигрувањата од Даниел Аврамовски. А потоа во 82. минута Филип Најдовски само заокружи за конечни 3-0 по проигрувањето од Матеј Цветановски...

Промовирај се

Пополнете ја оваа форма за пријава во која доброволно внесените податоци ќе ви помогнат да се претставите и да бидете препознаени од квалитетен клуб.
„Тајмлес 2010“ и Горан Пандев: Шампионски прстен од Интер за Гранде Мачедоне (ФОТО)
25.05.2020
Најдобриот македонски фудбалер вечно ќе се сеќава на 2010, но ќе има шампионски прстен кој ќе го носи за спомен. Интер му подари шампионски прстен на Горан Пандев за фантастичниот успех што клубот го направи пред една деценија, кога го освои пехарот во Лигата на шампионите, но и трофеите во Серија А и во Купот на Италија.
Види детали