Елмас во првиот тим на Наполи против Сампдорија

Елиф Елмас во третото коло од „Серија А“ за првпат ќе биде стартер во тимот на Наполи, откако Карло Анчелоти го вклучи македонскиот репрезентативец меѓу единаесетмината што ќе го почнат натпреварот со Сампдорија.

Согласно најавите, Анчелоти ќе одмори дел од првотимците за претстојниот меч со Ливерпул во ЛШ, па Елмас ќе добие шанса на местото на Бразилецот Алан.

Македонскиот репрезентативец ќе добие шанса во триото во средниот ред заедно со Зјелински и со Фабијан Руиз, додека во нападот на Наполи ќе се појават Лозано, Мертенс и Калјехон. На голот на „наполитанците“ ќе се најде Мерет, а во одбраната приодите ќе се обидат да ги затворат Кулибали, Максимовиќ, Ди Лоренцо и Марио Руи.

Промовирај се

Пополнете ја оваа форма за пријава во која доброволно внесените податоци ќе ви помогнат да се претставите и да бидете препознаени од квалитетен клуб.
„Тајмлес 2010“ и Горан Пандев: Шампионски прстен од Интер за Гранде Мачедоне (ФОТО)
25.05.2020
Најдобриот македонски фудбалер вечно ќе се сеќава на 2010, но ќе има шампионски прстен кој ќе го носи за спомен. Интер му подари шампионски прстен на Горан Пандев за фантастичниот успех што клубот го направи пред една деценија, кога го освои пехарот во Лигата на шампионите, но и трофеите во Серија А и во Купот на Италија.
Види детали