У-18: Два пријателски натпревари со Израел

Македонската репрезентација до 18 години ќе одигра два контролни натпревари против селекцијата на Израел до 18 години. Натпреварите се закажани на 4. и 6. октомври на гостински терен.

На претходните контролни натпревари, македонската репрезентација ја совлада Унгарија со 3-0, а славевме и против Словачка со 3-2 на турнирот во Чешка.

Селекторот на нашата репрезентација, Шкумбин Арслани за двете тест пресметки против Израел ќе смета на следните фудбалери:

Голмани: Кристијан Китановски (Вардар), Иван Николовски (Работнички);

Одбрана: Али Асани (Вардар), Филип Костовски (Њу Старс), Алтрим Јакупи (Шкендија), Александар Ѓурковски (Вардар), Имран Фетаи (Шкендија), Виктор Крстевски (Вардар), Бенјамин Далипи (Х. Драговољац, Хрватска), Анатолиј Петејчук (Вардар);

Среден ред: Димитар Тодоровски (Работнички), Лука Станковски (Работнички), Иван Николов (Академија Пандев), Хамза Рамани (Шкупи), Редон Ќамили (Шкендија), Леонид Игњатов (Вардар), Луан Абази (Ст. Гален, Швајцарија), Миран Салији (Ст. Гален, Швајцарија);

Напад: Азер Омерагиќ (Вардар), Марио Илиевски (Септември), Методи Максимов (Работнички).

Промовирај се

Пополнете ја оваа форма за пријава во која доброволно внесените податоци ќе ви помогнат да се претставите и да бидете препознаени од квалитетен клуб.
Андрески: Работнички да тргне напред уште од Чаир
22.10.2019
Работнички утре (14.30 часот) ќе му гостува на Шкупи во Чаир, а новиот тренер Марјан Андрески ќе го има дебито како шеф на стручниот штаб. По поразот од Струга Трим Лум, Александар Влахо понуди оставка која беше прифатена од раководството, а промената на клупата треба да претставува еден вид шок-терапија за фудбалерите.
Види детали