Абдурахими продолжува во словенечки Браво

Поранешниот македонски репрезентативец Бесарт Абдурахими кариерата ја продолжува во словенечкиот прволигаш Браво од Љубљана.

По завршувањето на соработката со романски Херманштад, Абдурахими се одлучи да ја прифати понудата за настап до крајот на сезоната...

„Среќен сум што доаѓам во овој клуб. Се надевам ќе помогнам на екипата да ги исполни целите. Верувам дека брзо ќе се вклопам во екипата“ - истакна Абдурахими по промоцијата во новиот дрес.

Промовирај се

Пополнете ја оваа форма за пријава во која доброволно внесените податоци ќе ви помогнат да се претставите и да бидете препознаени од квалитетен клуб.
Андрески: Работнички да тргне напред уште од Чаир
22.10.2019
Работнички утре (14.30 часот) ќе му гостува на Шкупи во Чаир, а новиот тренер Марјан Андрески ќе го има дебито како шеф на стручниот штаб. По поразот од Струга Трим Лум, Александар Влахо понуди оставка која беше прифатена од раководството, а промената на клупата треба да претставува еден вид шок-терапија за фудбалерите.
Види детали