Шишковски: Можеме да ја изненадиме Шкендија

Репрезентативната пауза заврши, а Работнички в сабота го очекува голем предизвик, гостување кај актуелниот шампион Шкендија. Голманот Дамјан Шишковски се приклучи на тимот по акцијата со националниот тим и се надева дека Работнички може да оствари позитивен резултат на ова тешко гостување. 

„Шкендија е квалитетен тим, актуелен првак е иако не ја започна најдобро оваа сезона. Сигурно дека ќе сака брзо да го подобри пласманот. Но, и ние имаме свои планови и се надеваме дека ќе успееме да оствариме позитивен резултат“, вели Дамјан Шишковски за официјалниот сајт на клубот. 

Натпреварот меѓу Шкендија и Работнички ќе се одигра в сабота, со почеток во 15 часот на Градскиот стадион во Тетово, а ќе го суди Дејан Јакимовски од Скопје. Ќе му помагаат Куштрим Лика (Кичево) и Дејан Василевски (Скопје). Четврти судија е Марјан Стојановски од Кичево.

За делегат на натпреварот е одреден Благојче Ангелевски од Битола, а контролор на судењето ќе биде Ванчо Костенчев од Скопје.      

Промовирај се

Пополнете ја оваа форма за пријава во која доброволно внесените податоци ќе ви помогнат да се претставите и да бидете препознаени од квалитетен клуб.
„Тајмлес 2010“ и Горан Пандев: Шампионски прстен од Интер за Гранде Мачедоне (ФОТО)
25.05.2020
Најдобриот македонски фудбалер вечно ќе се сеќава на 2010, но ќе има шампионски прстен кој ќе го носи за спомен. Интер му подари шампионски прстен на Горан Пандев за фантастичниот успех што клубот го направи пред една деценија, кога го освои пехарот во Лигата на шампионите, но и трофеите во Серија А и во Купот на Италија.
Види детали