Тиквеш загуби на контролниот меч од Ал Батаех (1-2)

Во меѓународен пријателски натпревар одигран во Кавадарци, Тиквеш загуби со 1-2 од екипата на Ал Батаех од ОАЕ.

Стрелец на голот за Тиквеш беше Ѓорѓиев, а Алекс и Јала за гостите од Обединетите арапски Емирати.

Шефот на стручниот штаб, Љупчо Димитковски им даде шанса на поголем дел од своите играчи, одлучувајќи се за настап со комбиниран состав.

Промовирај се

Пополнете ја оваа форма за пријава во која доброволно внесените податоци ќе ви помогнат да се претставите и да бидете препознаени од квалитетен клуб.
„Тајмлес 2010“ и Горан Пандев: Шампионски прстен од Интер за Гранде Мачедоне (ФОТО)
25.05.2020
Најдобриот македонски фудбалер вечно ќе се сеќава на 2010, но ќе има шампионски прстен кој ќе го носи за спомен. Интер му подари шампионски прстен на Горан Пандев за фантастичниот успех што клубот го направи пред една деценија, кога го освои пехарот во Лигата на шампионите, но и трофеите во Серија А и во Купот на Италија.
Види детали