Милевски: Супер победа, но ова е само почеток на квалификациите

Селекторот на младата репрезентација на Македонија, Благоја Милевски не можеше да го сокрие задоволството по убедливата победа од 7-1 против Фарските острови на стартот од квалификациите за ЕП 2021.

„Мора да им честитам на фудбалерите за феноменалниот натпревар кој го одиграа. На терен исполнивме буквално се според договореното. И иако изгледа како лесен натпревар и лесна победа, воопшто не е така затоа што знаеме какви подготовки минавме за да дојдеме до оваа игра на терен, Но, искрено не очекував ваква висока победа“ – истакна Милевски по завршувањето на средбата, кој поради суспензијата од претходниот квалификациски циклус дуелот го следеше од трибините.

„Сепак, оваа победа не треба многу да не занесува. Ова е само почеток на квалификациите низ кои има уште многу да се игра. Верувам дека убедливиот триумф ќе биде само мотив повеќе за следните квалификациски дуели“.

Промовирај се

Пополнете ја оваа форма за пријава во која доброволно внесените податоци ќе ви помогнат да се претставите и да бидете препознаени од квалитетен клуб.
МАКФУДБАЛ - ТИМ НА 5. КОЛО!
16.09.2019
Академија Пандев и натаму продолжува со одличните изданија на стартот од новата сезона. Со триумф над Ренова и по пет одиграни рунди „пандевци“ ја задржаа предноста на врвот од табелата. Вардар се враќа активно во игра по триумфот над Струга ТЛ, а 5. коло конечно донесе победа и за Шкендија во шампионатот. Сега „романтичарите“ се последнопласирана
Види детали