Сејдини: Честитки за фудбалерите и стручниот штаб за успешните настапи во Израел и во Летонија

Претседателот на Фудбалската федерација на Македонија, Муамед Сејдини искажа отворено задоволство од постигнатите резултати на националниот тим во септемвриските квалификациски натпревари против Израел и против Летонија, притоа повикувајќи да се зачува натпреварувачкиот дух пред финишот на квалификацискиот циклус.

„Честитки за фудбалерите и стручниот штаб за успешните настапи во Израел и во Летонија. Уживаме во овие фудбалски денови. Убеден сум дека ќе ја задржиме скромноста и натпреварувачкиот дух. Благодарност до сите кои препознаваат 'срце на терен' во овој тим“ - вели Сејдини по синоќешната победа на Македонија на гостински терен против Летонија.

Промовирај се

Пополнете ја оваа форма за пријава во која доброволно внесените податоци ќе ви помогнат да се претставите и да бидете препознаени од квалитетен клуб.
Триумф за Борец против десеткуваниот Вардар
08.08.2020
Борец го совлада Вардар со 0-1 во премиерниот меч од новата сезона 2020/21 во Првата фудбалска лига. Никола Радовиќ беше стрелец на победничкиот гол за велешани уште во втората минута од натпреварот. Тој одлично се снајде во протовнилкиот шеснаесетник откако доби длабинска топка од Фернандо, излезе сам пред Филип Илиќ и успеа да ја затресе мрежата.
Види детали