Младинскиот репрезентативец Елези продолжува во Скендербег

Младинскиот репрезентативец на Македонија, Агон Елези својата кариера ја продолжува во албанскиот прволигаш Скендербег.

Албанскиот тим и официјално го промовираше Елези кој потпиша двегодишен договор.

Елези фудбалски потекнува од школата на Шкупи. Претходно во својата кариера настапуваше и за француски Каен како и за второлигашот Велазерими, од каде сега потпишува за Скендербег.

Промовирај се

Пополнете ја оваа форма за пријава во која доброволно внесените податоци ќе ви помогнат да се претставите и да бидете препознаени од квалитетен клуб.
МАКФУДБАЛ - ТИМ НА 5. КОЛО!
16.09.2019
Академија Пандев и натаму продолжува со одличните изданија на стартот од новата сезона. Со триумф над Ренова и по пет одиграни рунди „пандевци“ ја задржаа предноста на врвот од табелата. Вардар се враќа активно во игра по триумфот над Струга ТЛ, а 5. коло конечно донесе победа и за Шкендија во шампионатот. Сега „романтичарите“ се последнопласирана
Види детали