Аце Стојков - најголемо засилување на Осогово за новата сезона

Во желбата за поголема конкурентност и опстанок во Втората лига - Исток, тимот на Осогово за новата сезона се засили со поранешниот македонски репрезентативец Аце Стојков.

Искусниот 36-годишен офанзивец треба да донесе дополнителен квалитет во нападот на кочанци кои непосакувано лошо ја почнаа новата сезона со три порази.

Последен клуб на Стојков беше Академија Пандев, а претходно во својата кариера има настапувано и за Беласица, Вардар, Работнички на домашната сцена, но и Специја, белгиски Ла Лувие, белградски Партизан, Дебрецин, Араи и романски Ботошани.

Промовирај се

Пополнете ја оваа форма за пријава во која доброволно внесените податоци ќе ви помогнат да се претставите и да бидете препознаени од квалитетен клуб.
Мите Цикарски е нов фудбалер на Академија Пандев (ФОТО)
22.01.2020
​​Поранешниот македонски репрезентативец Мите Цикарски е најновото засилување на Академија Пандев.
Види детали