Аце Стојков - најголемо засилување на Осогово за новата сезона

Во желбата за поголема конкурентност и опстанок во Втората лига - Исток, тимот на Осогово за новата сезона се засили со поранешниот македонски репрезентативец Аце Стојков.

Искусниот 36-годишен офанзивец треба да донесе дополнителен квалитет во нападот на кочанци кои непосакувано лошо ја почнаа новата сезона со три порази.

Последен клуб на Стојков беше Академија Пандев, а претходно во својата кариера има настапувано и за Беласица, Вардар, Работнички на домашната сцена, но и Специја, белгиски Ла Лувие, белградски Партизан, Дебрецин, Араи и романски Ботошани.

Промовирај се

Пополнете ја оваа форма за пријава во која доброволно внесените податоци ќе ви помогнат да се претставите и да бидете препознаени од квалитетен клуб.
МАКФУДБАЛ - ТИМ НА 5. КОЛО!
16.09.2019
Академија Пандев и натаму продолжува со одличните изданија на стартот од новата сезона. Со триумф над Ренова и по пет одиграни рунди „пандевци“ ја задржаа предноста на врвот од табелата. Вардар се враќа активно во игра по триумфот над Струга ТЛ, а 5. коло конечно донесе победа и за Шкендија во шампионатот. Сега „романтичарите“ се последнопласирана
Види детали