Велковски: Сега сме конкурентни до крај на квалификациите

Дефанзивецот Дарко Велковски искажа задоволство од победата против Летонија во Рига, нагласувајќи дека сега треба поголема концентрација и сериозност до крајот на квалификациите како би останале конкурентни за водечките две позиции.

„Задоволни сме од триумфот против Летонија. Освоивме четири бода на две гостувања и сега сме конкурентни во групата до самиот крај. Игравме поофанзивно, можеби и презедовме поголем ризик во вториот дел, но добро е што не примивме гол. Во секој случај, ќе биде интересно до крајот на квалификациите“ - истакна Велковски.

Промовирај се

Пополнете ја оваа форма за пријава во која доброволно внесените податоци ќе ви помогнат да се претставите и да бидете препознаени од квалитетен клуб.
Шкендија отпатува за Анталија, следи главната фаза од подготовките (ФОТО)
23.01.2020
​Фудбалерите на Шкендија утрово од скопскиот аеродром отпатуваа за Анталија каде во следните две недели ќе ја реализираат главната фаза од подготовките за пролетниот дел од шампионатот.
Види детали