Велковски: Сега сме конкурентни до крај на квалификациите

Дефанзивецот Дарко Велковски искажа задоволство од победата против Летонија во Рига, нагласувајќи дека сега треба поголема концентрација и сериозност до крајот на квалификациите како би останале конкурентни за водечките две позиции.

„Задоволни сме од триумфот против Летонија. Освоивме четири бода на две гостувања и сега сме конкурентни во групата до самиот крај. Игравме поофанзивно, можеби и презедовме поголем ризик во вториот дел, но добро е што не примивме гол. Во секој случај, ќе биде интересно до крајот на квалификациите“ - истакна Велковски.

Промовирај се

Пополнете ја оваа форма за пријава во која доброволно внесените податоци ќе ви помогнат да се претставите и да бидете препознаени од квалитетен клуб.
МАКФУДБАЛ - ТИМ НА 5. КОЛО!
16.09.2019
Академија Пандев и натаму продолжува со одличните изданија на стартот од новата сезона. Со триумф над Ренова и по пет одиграни рунди „пандевци“ ја задржаа предноста на врвот од табелата. Вардар се враќа активно во игра по триумфот над Струга ТЛ, а 5. коло конечно донесе победа и за Шкендија во шампионатот. Сега „романтичарите“ се последнопласирана
Види детали