Пандев: Сега не чекаат клучните мечеви во квалификациите, против Словенија и Полска

Капитенот на македонската репрезентација Горан Пандев вели дека националниот тим ја исполнила својата цел со освоените четири бода од септемврискиот собир против Израел и Летонија. А, сега за Македонија во октомври престојат двата најважни квалификациски натпревари....

„Овој натпревар за нас беше многу важен. Мислам дека извојувавме рутинска победа за заслужени три бода. Ја исполнивме целта од овие два меча да дојдеме до четири бода, иако може да жалиме и за испуштен триумв во Израел, но сега следниот месец не очекуваат најважните два меча во квалификациите против Словенија и против Полска на кои ќе се решаваат квалификациите“ - истакна Пандев по дуелот со Летонците.

Промовирај се

Пополнете ја оваа форма за пријава во која доброволно внесените податоци ќе ви помогнат да се претставите и да бидете препознаени од квалитетен клуб.
МАКФУДБАЛ - ТИМ НА 5. КОЛО!
16.09.2019
Академија Пандев и натаму продолжува со одличните изданија на стартот од новата сезона. Со триумф над Ренова и по пет одиграни рунди „пандевци“ ја задржаа предноста на врвот од табелата. Вардар се враќа активно во игра по триумфот над Струга ТЛ, а 5. коло конечно донесе победа и за Шкендија во шампионатот. Сега „романтичарите“ се последнопласирана
Види детали