ПРИЈАТЕЛСКИ НАТПРЕВАРИ: Вардар славеше против „лавовите“, триумф и на Шкупи

Вардар триумфираше со 0-2 на пријателскиот натпревар против Македонија ЃП кој се одигра во Ѓорче Петров.

На тест дуелот во кој двата тима настапија во комбинирани состави, „вардарци“ победија со головите на Попзлатанов и Адем.

Шкупи, пак, победи со 1-0 против Ал Батех од Обединетите Арапаска Емирати на тест дуелот на стадионот во Чаир. Стрелец на победничкиот гол беше Мухарем Бајрами.

Промовирај се

Пополнете ја оваа форма за пријава во која доброволно внесените податоци ќе ви помогнат да се претставите и да бидете препознаени од квалитетен клуб.
МАКФУДБАЛ - ТИМ НА 5. КОЛО!
16.09.2019
Академија Пандев и натаму продолжува со одличните изданија на стартот од новата сезона. Со триумф над Ренова и по пет одиграни рунди „пандевци“ ја задржаа предноста на врвот од табелата. Вардар се враќа активно во игра по триумфот над Струга ТЛ, а 5. коло конечно донесе победа и за Шкендија во шампионатот. Сега „романтичарите“ се последнопласирана
Види детали