Мирко Ивановски потпиша за унгарски Диошѓер (ФОТО)

Повремениот македонски репрезентативец Мирко Ивановски кариерајата ја продолжува во унгарскиот прволигаш Диошѓер.

По разделбата со сплитски Хајдук, Ивановски ја прифати понудата за засилување на нападот на Диошѓер, кој лошо ја почна сезоната со четири порази од пет натпревари.

„Среќен сум што доаѓам во Диошѓер. Брзо се договоривме за соработка, верувам дека ќе помогнам на тимот за подобри резултати во иднина“ - истакна Ивановски на денешната промоција во дресот на новиот клуб.

Промовирај се

Пополнете ја оваа форма за пријава во која доброволно внесените податоци ќе ви помогнат да се претставите и да бидете препознаени од квалитетен клуб.
МАКФУДБАЛ - ТИМ НА 5. КОЛО!
16.09.2019
Академија Пандев и натаму продолжува со одличните изданија на стартот од новата сезона. Со триумф над Ренова и по пет одиграни рунди „пандевци“ ја задржаа предноста на врвот од табелата. Вардар се враќа активно во игра по триумфот над Струга ТЛ, а 5. коло конечно донесе победа и за Шкендија во шампионатот. Сега „романтичарите“ се последнопласирана
Види детали