Шкупи го именуваше Булент Акин за нов шеф на стручниот штаб

Турскиот стратег Булент Акин официјално е именуван за нов шеф на стручниот штаб на Шкупи.

По оставката на Умит Каран, чаирчани се одлучија за назначување на 41-годишниот стратег, по потекло од Турција, а роден во Брисел, Белгија, кој во својата играчка кариера имаше професионален ангажман за неколку турски клубови, меѓу кои и за Галатасарај.

Акин потпиша едногодишен догово со Шкупи, а дебито на клупата се очекува на 14. септември на првенствениот натпревар против Силекс.

Промовирај се

Пополнете ја оваа форма за пријава во која доброволно внесените податоци ќе ви помогнат да се претставите и да бидете препознаени од квалитетен клуб.
МАКФУДБАЛ - ТИМ НА 5. КОЛО!
16.09.2019
Академија Пандев и натаму продолжува со одличните изданија на стартот од новата сезона. Со триумф над Ренова и по пет одиграни рунди „пандевци“ ја задржаа предноста на врвот од табелата. Вардар се враќа активно во игра по триумфот над Струга ТЛ, а 5. коло конечно донесе победа и за Шкендија во шампионатот. Сега „романтичарите“ се последнопласирана
Види детали