У-19: Победа на првиот од двата теста со Бугарија

Младата репрезентација на Македонија за фудбалери до 19 години триумфираше со 2-1 против соодветната селекција на Бугарија на пријателскиот натпревар кој се одигра на гостински терен.

Кире Трпчевски и Агон Елези беа стрелци во победата на македонската репрезентација.

Вториот пријателски натпревар на избраниците на Горан Станиќ е закажан за в четврток (5. септември) од 11 часот. Двете контроли со Бугарија се последната проверка за оваа селекција пред стартот на квалификацискиот турнир за ЕП.

Промовирај се

Пополнете ја оваа форма за пријава во која доброволно внесените податоци ќе ви помогнат да се претставите и да бидете препознаени од квалитетен клуб.
Триумф за Борец против десеткуваниот Вардар
08.08.2020
Борец го совлада Вардар со 0-1 во премиерниот меч од новата сезона 2020/21 во Првата фудбалска лига. Никола Радовиќ беше стрелец на победничкиот гол за велешани уште во втората минута од натпреварот. Тој одлично се снајде во протовнилкиот шеснаесетник откако доби длабинска топка од Фернандо, излезе сам пред Филип Илиќ и успеа да ја затресе мрежата.
Види детали