Репрезентацијата до 21 година ги почна подготовките за стартот на квалификациите за ЕП

Младата репрезентација на Македонија за фудбалери до 21 година ги почна подготовките за стартот на квалификациите за пласман на ЕП 2021.

Избраниците на Благоја Милевски на главниот терен од ФФМ тренинг центарот го одработија и првиот тренинг.

Македонија квалификациите ги почнува со натпреварот против селекцијата на Фарските острови на 10. септември. Натпреварот се игра од 16 часот на главниот терен од ФФМ тренинг центарот.

Промовирај се

Пополнете ја оваа форма за пријава во која доброволно внесените податоци ќе ви помогнат да се претставите и да бидете препознаени од квалитетен клуб.
Мите Цикарски е нов фудбалер на Академија Пандев (ФОТО)
22.01.2020
​​Поранешниот македонски репрезентативец Мите Цикарски е најновото засилување на Академија Пандев.
Види детали