Репрезентацијата до 21 година ги почна подготовките за стартот на квалификациите за ЕП

Младата репрезентација на Македонија за фудбалери до 21 година ги почна подготовките за стартот на квалификациите за пласман на ЕП 2021.

Избраниците на Благоја Милевски на главниот терен од ФФМ тренинг центарот го одработија и првиот тренинг.

Македонија квалификациите ги почнува со натпреварот против селекцијата на Фарските острови на 10. септември. Натпреварот се игра од 16 часот на главниот терен од ФФМ тренинг центарот.

Промовирај се

Пополнете ја оваа форма за пријава во која доброволно внесените податоци ќе ви помогнат да се претставите и да бидете препознаени од квалитетен клуб.
МАКФУДБАЛ - ТИМ НА 5. КОЛО!
16.09.2019
Академија Пандев и натаму продолжува со одличните изданија на стартот од новата сезона. Со триумф над Ренова и по пет одиграни рунди „пандевци“ ја задржаа предноста на врвот од табелата. Вардар се враќа активно во игра по триумфот над Струга ТЛ, а 5. коло конечно донесе победа и за Шкендија во шампионатот. Сега „романтичарите“ се последнопласирана
Види детали