Женската репрезентација загуби од Австрија на стартот од квалификациите за ЕП

Македонската женска фудбалска репрезентација загуби на гостувањето во Виена од Австрија со 3-0 (3-0) во првиот натпревар од квалификациите за ЕП.

Избраничките на Кирил Изов беа немоќни пред фаворизираните Австријки кои задачата си ја завршија уште во првото полувреме кога беа постигнати сите три погодоци. Домаќинките поведоа со голот на Ферсингер во 25. минута, во 43. минута Фулер зголеми на 2-0 а конечните 3-0 ги постави Данст во 45. минута.

Промовирај се

Пополнете ја оваа форма за пријава во која доброволно внесените податоци ќе ви помогнат да се претставите и да бидете препознаени од квалитетен клуб.
Андрески: Работнички да тргне напред уште од Чаир
22.10.2019
Работнички утре (14.30 часот) ќе му гостува на Шкупи во Чаир, а новиот тренер Марјан Андрески ќе го има дебито како шеф на стручниот штаб. По поразот од Струга Трим Лум, Александар Влахо понуди оставка која беше прифатена од раководството, а промената на клупата треба да претставува еден вид шок-терапија за фудбалерите.
Види детали