Пандев се пофали со специјалниот подарок пред мечот со Израел (ФОТО)

Капитенот на нашиот национлен тим, Горан Пандев, пред денешниот тренинг во Израел се пофали со специјалните копачки што ги добил на подарок од Сатја Грабулоски. Станува збор за дизајнер кој е специјалист за ваков вид на опрема и кој во минатото им даваше слични подароци на бројни македонски репрезентативци во различни спортови, а сега најновиот „специјалитет“ на Грабулоски заврши во рацете на најдобриот македонски фудбалер.
 
„Гранде Пандев“, како што пишува на левата копачка, позираше со подарокот пред денешниот тренинг, а асот на Џенова ќе настапи во нив на претстојниот квалификациски натпревар со израелскиот национален тим што ќе се игра в четврток во Ашдод.

Промовирај се

Пополнете ја оваа форма за пријава во која доброволно внесените податоци ќе ви помогнат да се претставите и да бидете препознаени од квалитетен клуб.
Мите Цикарски е нов фудбалер на Академија Пандев (ФОТО)
22.01.2020
​​Поранешниот македонски репрезентативец Мите Цикарски е најновото засилување на Академија Пандев.
Види детали