Шкупи со Ново Време од Хрватска, со Омонија и ерменски Лео клуб во главните квалификации за ЛШ

Македонскиот футсал шампион Шкупи, по успешното минување на претквалификацискиот циклус со три победи од исто толку натпревари, ќе игра во Групата 6 од главните квалификации за Лигата на шампионите.

УЕФА официјално ги објави групите од главната рунда квалификации. Шкупи е во група заедно со хрватскиот шампион Ново Време од Макарска, со кипарскиот шампион Омонија и со ерменскиот Лео футсал клуб.

Натпреварите ќе се играат од 8. до 13. октомври а домаќин ќе биде Ново Време во Хрватска. Единствено првопласираната екипа ќе обезбеди настап во елитната рунда.

Промовирај се

Пополнете ја оваа форма за пријава во која доброволно внесените податоци ќе ви помогнат да се претставите и да бидете препознаени од квалитетен клуб.
„Тајмлес 2010“ и Горан Пандев: Шампионски прстен од Интер за Гранде Мачедоне (ФОТО)
25.05.2020
Најдобриот македонски фудбалер вечно ќе се сеќава на 2010, но ќе има шампионски прстен кој ќе го носи за спомен. Интер му подари шампионски прстен на Горан Пандев за фантастичниот успех што клубот го направи пред една деценија, кога го освои пехарот во Лигата на шампионите, но и трофеите во Серија А и во Купот на Италија.
Види детали