Муслиу стрелец за Фехервар во Унгарија (ВИДЕО)

Висар Муслиу го постигна дебитантскиот гол во дресот на Фехервар во првенството на Унгарија. Фехервар Мол славеше со 3-0 против Кишварда, а Муслиу беше стрелец на водечкиот гол во 41.минута. 

Репрезентативецот скокна највисоко и со удар со глава ја затресе мрежата на противникот. Ова е убава вест пред претстојните квалификациски мечеви на Македонија против Израел и против Летонија во наредните десетина дена. 

     

Промовирај се

Пополнете ја оваа форма за пријава во која доброволно внесените податоци ќе ви помогнат да се претставите и да бидете препознаени од квалитетен клуб.
„Тајмлес 2010“ и Горан Пандев: Шампионски прстен од Интер за Гранде Мачедоне (ФОТО)
25.05.2020
Најдобриот македонски фудбалер вечно ќе се сеќава на 2010, но ќе има шампионски прстен кој ќе го носи за спомен. Интер му подари шампионски прстен на Горан Пандев за фантастичниот успех што клубот го направи пред една деценија, кога го освои пехарот во Лигата на шампионите, но и трофеите во Серија А и во Купот на Италија.
Види детали