Марко Симоновски потпиша за романски Волунтари

Македонскиот напаѓач Марко Симоновски својата кариера ќе ја продолжи во романскиот прволигаш Волунтари.

Симоновски неодамна ја заврши соработката со Сепси, но се одлучи и натаму да остане во романскиот шампионат сега потпишувајќи за Волунтари.

27-годишниот офанзивец претходно во својата кариера настапуваше за Вардар, Металург, Напредок во македонското првенство.

Промовирај се

Пополнете ја оваа форма за пријава во која доброволно внесените податоци ќе ви помогнат да се претставите и да бидете препознаени од квалитетен клуб.
Официјално: Првата лига ќе заврши со плеј-оф и плеј-аут, ПМФЛ следната сезона со 12 екипи
29.05.2020
​Согласно очекуваното, Управниот одбор на ФФМ денеска и официјално донесе одлука за продолжување на сезоната во ПМФЛ согласно форматот за кој се изјаснаа мнозинството прволигаши, со плеј-оф и плеј-аут, без испаѓање.
Види детали