Цуцули се сели во Косово: Потпиша за Дрита Гњилане

Поранешниот македонски репрезентативец Ардијан Цуцули кариерата ја продолжува во двократиниот шампион на Косово, Дрита од Гњилане.

Веднаш откако ја заврши соработката со албански Кукс, левокрилниот дефанзивец се одлучи да се пресели во Косово каде во новата сезона ќе настапува за Дрита.

Цуцули претходно настапуваше и во дресот на Шкендија, а беше член и на Победа и Милано во Македонија, како и на Партизани од Тирана во албанското првенство.

Промовирај се

Пополнете ја оваа форма за пријава во која доброволно внесените податоци ќе ви помогнат да се претставите и да бидете препознаени од квалитетен клуб.
МАКФУДБАЛ - ТИМ НА 5. КОЛО!
16.09.2019
Академија Пандев и натаму продолжува со одличните изданија на стартот од новата сезона. Со триумф над Ренова и по пет одиграни рунди „пандевци“ ја задржаа предноста на врвот од табелата. Вардар се враќа активно во игра по триумфот над Струга ТЛ, а 5. коло конечно донесе победа и за Шкендија во шампионатот. Сега „романтичарите“ се последнопласирана
Види детали