Кит Го минимално загуби од Силекс на пријателскиот меч во Кратово

Фудбалерите на Кит Го загубија минимално со 1-0 на гостувањето против Силекс во Кратово, на генералката пред стартот на официјалните натпревари од новата сезона.

Избраниците на Емил Грнев беа далеку подобар противник од Силекс во првото полувреме, иако домашните брзо дојдоа до водство, кое подоцна се покажа доволно за триумф, со голот на Метин Рушити. Неколку одлични шанси за Кит Го во продолжението не искористија Ступиќ, Андонов и Трајче Ефремов.

Кит Го на натпреварот во Кратово настапи во следниот состав: Сандевски, Ристевски, Христов, Синев, Димоски, Колев, Ташков, Андонов, Пановски, Алексовски и Ступиќ. Поради повреда во комбинација за настап не беше Владимир Дујоски.

Промовирај се

Пополнете ја оваа форма за пријава во која доброволно внесените податоци ќе ви помогнат да се претставите и да бидете препознаени од квалитетен клуб.
Биелса со пофалби за Алиоски: Му требаше време..., но сега игра во извонредна форма
22.10.2019
​Менаџерот на Лидс јунајтед, Марсело Биелса е задоволен што на стартот од новата сезона повторно го има македонскиот репрезентативец Езгијан Алиоски во формата која ја посакува од него.
Види детали