Молк во Будимпешта: Адеми му донесе предност на Динамо (видео)

Аријан Адеми е херојот на Динамо Загреб во првото полувреме од вечерашниот реванш со Ференцварош, откако македонскиот репрезентативец постигна значаен гол за водство од 0-1 на хрватскиот првак на ова незгодно гостување. 

Се играше 16. минута кога Олмо маестрално ја уфрли топката во шеснаесетникот, а Адеми одговори на идентичен начин, со прекрасен удар сместувајќи ја во мрежата, за голема радост на хрватските фанови на стадионот во Будимпешта.

 

Промовирај се

Пополнете ја оваа форма за пријава во која доброволно внесените податоци ќе ви помогнат да се претставите и да бидете препознаени од квалитетен клуб.
Ќе се вратат ли насмевките во Шкендија? По триумф против Македонија ЃП
25.08.2019
Шкендија е со очаен старт на сезоната во Првата македонска фудбалска лига, два порази во првите две кола, па затоа и нема друг избор освен да атакува на прв триумф на денешниот дуел од 3. коло против Македонија ЃП во Тетово. Слабата реализација на шансите е главната причина за лошите резултати на Шкендија, ќе мора овој сегмент значително да го попр
Види детали