Драгонки добија „седумка“ за крај на квалификациите во ЛШ

Фудбалерките на ЖФК Драгон и со трет убедлив пораз во Групата 1 ги завршија квалификациите во Лигата на шампионите.

На турнирот кој се играше во Сараево, „драгонки“ во третиот натпревар загубија со 0-7 од израелскиот шампион АСА Тел Авив. Стрелци на головите за Израелките беа Ефраим, Коен, Накав, Сеиден, Езурике и Елинав во два наврати.

Македонскиот шампион претходно загуби со 0-11 од Брајдаблик, а во првото коло загуби и со 0-5 од домаќинот Сараево, на крајот завршувајќи на последното место во групата со вкупна гол разлика од 0-23.

Промовирај се

Пополнете ја оваа форма за пријава во која доброволно внесените податоци ќе ви помогнат да се претставите и да бидете препознаени од квалитетен клуб.
Ќе се вратат ли насмевките во Шкендија? По триумф против Македонија ЃП
25.08.2019
Шкендија е со очаен старт на сезоната во Првата македонска фудбалска лига, два порази во првите две кола, па затоа и нема друг избор освен да атакува на прв триумф на денешниот дуел од 3. коло против Македонија ЃП во Тетово. Слабата реализација на шансите е главната причина за лошите резултати на Шкендија, ќе мора овој сегмент значително да го попр
Види детали