У-16: Победа против ОАЕ на вториот тест дуел игран во Србија

Репрезентацијата на Македонија до 16 години со триумф ги заокружи подготвителните дуели против соодветната селекција на Обединетите Арапски Емирати кои се играа во Стара Пазова, Србија.

Селекцијата предводена од Драган Канатларовски на денешниот втор контролен натпревар славеше против ОАЕ со убедливи 3-1. Стрелци за Македонија беа Стојановски, Абдули и Елези.

На првиот пријателски натпревар меѓу двете репрезентации кој се играше пред три дена, Македонија загубија со 1-2.

Промовирај се

Пополнете ја оваа форма за пријава во која доброволно внесените податоци ќе ви помогнат да се претставите и да бидете препознаени од квалитетен клуб.
Ќе се вратат ли насмевките во Шкендија? По триумф против Македонија ЃП
25.08.2019
Шкендија е со очаен старт на сезоната во Првата македонска фудбалска лига, два порази во првите две кола, па затоа и нема друг избор освен да атакува на прв триумф на денешниот дуел од 3. коло против Македонија ЃП во Тетово. Слабата реализација на шансите е главната причина за лошите резултати на Шкендија, ќе мора овој сегмент значително да го попр
Види детали