МАКФУДБАЛ - ИГРАЧ НА КОЛОТО: Душан Чубраковиќ (Академија Пандев)

Актуелниот шампион Шкендија падна во Струмица. Најдобриот напад во лигата од минатата сезона беше немоќен пред Душан Чубраковиќ кој со неколку одлични интервенции не дозволи да се тресе неговата мрежа. Со извонредните одбрани ги фрли во очај напаѓачите на Шкендија кои беа непрепознатливи на стартот од сезоната и во македонскиот шампионат, откако имаа лоши игри и на европска сцена. 

Стенио Жуниор, Агим Ибраими, Бесарт Ибраими, Егзон Бејтулаи имаа неколку обиди да постигнат погодок, но Чубраковиќ излезе како победник во сите директни дуели со противниците. Со својот настап го заслужи изборот на МАКФУДБАЛ за најдобар играч на првото коло од новата сезона во Првата фудбалска лига.           

 

Промовирај се

Пополнете ја оваа форма за пријава во која доброволно внесените податоци ќе ви помогнат да се претставите и да бидете препознаени од квалитетен клуб.
Македонија ЃП ремизираше со полскиот Погон на првиот тест во Анталија
21.01.2020
​Во првиот свој натпревар за време на подготовките во Анталија, Македонија ЃП ремизираше без голови со полскиот Погон Шчечин.
Види детали