Ашковски во одлична форма: Со два гола донесе реми за Ботошани (ВИДЕО)

Македонскиот интернационалец Стефан Ашковски одигра одлична партија за Ботошани, постигнувајќи два гола во ремито на својот тим на гостувањето против Виторул Констанца во 5. коло од шампионатот на Романија.

Ашковски е најзаслужен за ремито на својот тим најпрво погодувајќи во 27. минута од мечот за 1-1, а потоа да погоди и во 81. минута поставувајќи ги конечните 2-2.

Ботошани е без пораз по пет кола, во моментов на четврто место на табелата.

Промовирај се

Пополнете ја оваа форма за пријава во која доброволно внесените податоци ќе ви помогнат да се претставите и да бидете препознаени од квалитетен клуб.
Ќе се вратат ли насмевките во Шкендија? По триумф против Македонија ЃП
25.08.2019
Шкендија е со очаен старт на сезоната во Првата македонска фудбалска лига, два порази во првите две кола, па затоа и нема друг избор освен да атакува на прв триумф на денешниот дуел од 3. коло против Македонија ЃП во Тетово. Слабата реализација на шансите е главната причина за лошите резултати на Шкендија, ќе мора овој сегмент значително да го попр
Види детали