Нови два гола на Несторовски за Удинезе

Илија Несторовски се наметнува како нов предводник на нападот на Удинезе по одличниот настап на македонскиот репрезентативец за пријателскиот натпревар со Сан Луиџи.

Удинезе триумфираше со 9-2, а првиот гол од пенал го постави Теодорчик, откако Несторовски беше соборен во противничкиот шеснаесетник. Прволигашот потоа поведе со 3-0, за во финишот од полувремето на сцена да стапи Македонецот, кој набрзина постигна два погодоци, за предност на својата екипа од 5-0.

Несторовски влегува во одлична форма, а во следните две седмици ќе се обиде да се наметне кај тренерот Игор Тудор за место во првиот тим на стартот од новата сезона и дуелот со Милан закажан за 25 август.

Промовирај се

Пополнете ја оваа форма за пријава во која доброволно внесените податоци ќе ви помогнат да се претставите и да бидете препознаени од квалитетен клуб.
Ќе се вратат ли насмевките во Шкендија? По триумф против Македонија ЃП
25.08.2019
Шкендија е со очаен старт на сезоната во Првата македонска фудбалска лига, два порази во првите две кола, па затоа и нема друг избор освен да атакува на прв триумф на денешниот дуел од 3. коло против Македонија ЃП во Тетово. Слабата реализација на шансите е главната причина за лошите резултати на Шкендија, ќе мора овој сегмент значително да го попр
Види детали