Генералката за Кит Го в среда против Силекс во Кратово

Генералката пред официјалниот почеток на новата натпреварувачка сезона фудбалерите на Кит Го ќе ја имаат во среда (14. август) против прволигашот Силекс.

Натпреварот против Силекс ќе се игра во Кратово со почеток од 17:30 часот.

Шефот на стручниот штаб Емил Грнев на натпреварот ќе ги има сите расположиви сили, како начин за финална проверка пред натпреварот од 1/16-финалето во Купот на Македонија против Пелистер закажан за 21. август.

Промовирај се

Пополнете ја оваа форма за пријава во која доброволно внесените податоци ќе ви помогнат да се претставите и да бидете препознаени од квалитетен клуб.
Ќе се вратат ли насмевките во Шкендија? По триумф против Македонија ЃП
25.08.2019
Шкендија е со очаен старт на сезоната во Првата македонска фудбалска лига, два порази во првите две кола, па затоа и нема друг избор освен да атакува на прв триумф на денешниот дуел од 3. коло против Македонија ЃП во Тетово. Слабата реализација на шансите е главната причина за лошите резултати на Шкендија, ќе мора овој сегмент значително да го попр
Види детали